Bądź kreatywnym projektantem – kuchnia gazowa w stylu retro

Wyposaż swoją kuchnię w stylu retro!

Budujesz, remontujesz, lub urządzasz własne kąty? Znajdujesz się właśnie przed projektowaniem kuchni? Przeczytaj ten materiał a także zapal się retro stylem!

W jakim stylu wyposażyć kuchnię?

Inwestycja w doskonałą kuchnię będzie wiecznie bezpiecznym sposobem. Ponieważ jest ona nie wyłącznie ponadczasowa, ale nawet w najwyższym stopniu sprawna. Do jej umeblowania wybiera się proste szafki przystrojone płycinami, kamienny zlew oraz elegancką płytę grzewczą.
Z kolei kuchnia w przeszłym stylu podtrzymuje się nie jedynie na standardowych drewnianych meblach, lecz stanowi również pewnego typu okazję do wystawienia na zewnątrz wszystkich swoich zastaw. Toteż w kuchni umeblowanej w stylu retro możemy sobie pozwolić przykładowo na ukazywanie szeregu miedzianych rondli lub angielskiej zastawy, natomiast na półkach rozmieszczamy zestaw waz, dzbanków, czy kamiennych rondli. Tego typu aranże nie mogłyby się znaleźć w nowoczesnej kuchni, która jest przepełniona przede wszystkim połyskiem pięknych przodów oraz blatów. Kuchnia w stylu retro tolokalizacja, w którym lubimy posiadać dużo różnych przedmiotów, dlatego że faktycznie wszystko może tworzyć szczegół dekoracyjny.

W charakterze zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną podstawę każdej kuchni stanowią jej meble. Co z tego wynika, chcąc stworzyć aranżację wnętrz w stylu retro wszelkie nasze meble powinny być przede wszystkim drewniane i najlepiej jak najjaśniejsze, w związku z tym białe czy też w ciepłych tonach beżu. Trzeba w takim razie wyjątkową atencję zwrócić na detale, w tymróżnorodnego rodzaju klamki oraz zaczepy, jakie także powinny być zaaranżowane na dużo starsze.
Kolejny znaczący szczegół retro wystroju kuchni to urządzenia AGD. Z pomocą przybywa tutaj sporo firm, jakie mają w swojej ofercie przyrządy stylizowane na lata 50-te oraz 60. W tym stylu, także chłodziarki, kuchnie gazowe lub roboty kuchenne powinny mieć jak najbardziej krągłe kształty i dodatkowo kolorowe obudowy. Niemniej jednak w największym stopniu kultowym sprzętem w stylu retro stanowi prawdopodobnie kuchnia gazowa retro.
Barwy kuchni w stylu lat 50.-60. powinna ograniczać się do pasteli, czyli każdych ciepłych i łagodnych kolorach błękitu, różu, łagodnej zieleni i pastelowo-żółtego. Aczkolwiek zasadniczą paletę kolorystyczną powinny tworzyć po pierwsze biel i ecru. Należy z kolei w pełni zrezygnować z głębokich odcieni, wszelakie intensywniejsze tony należy stosować wyłącznie w elementach dekoracyjnych.


O czym w dalszym ciągu wskazane jest pamiętać, planując kuchnię w stylu retro?

– porządne oświetlenie – kuchnia w stylu retro powinna być jasna;
– ciekawe dodatki, tego rodzaju jak dekatyzowane doniczki oraz inne nieduże elementy, które budują nastrój retro;
– odpowiednie materiały – w kuchni retro powinno się znajdować przede wszystkim drewno, metal oraz szkło;
– zachowanie umiaru, dlatego że zbytnia dosłowność w tworzeniu retro wnętrza jest w stanie stworzyć komiczny wynik.

Pamiętaj przy tym także, że jednym z składników, z którym w najwyższym stopniu kojarzy się kuchnia w stylu retro stanowi kuchnia gazowa w stylu retro. Dlatego projektuj z głową własne retro design!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: kuchnia w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *