Biznes na wschodzie – spółki Rosja

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu przedsiębiorców w Polsce myśli o przerejestrowaniu własnego firmy do innego kraju. Czy Rosja będzie w tej sytuacji dobrym sposobem?

Aż 17 milionów kwadratowych przestrzeni a także 142 mlnobywateli, metropolie a także niewielkie miasteczka, a w rezultacie wysokie zapotrzebowanie na przeróżne usługi a także towary – Federacja Rosyjska nadaje się do tego aby byćidealnym miejscowością dozaplanowania własnego przedsiębiorstwa.

Federacja Rosyjska wprawdzie raczej sporadycznie wybierana jest przez Polaków jako miejsce nawiązania przedsiębiorstwa. Nie świadczy to niemniej jednak, iż osobisty interes w Rosji tomarna idea. Także w tym kraju przedsiębiorcy zdołają liczyć wysokie zyski a także szereg wspomagających udogodnień, w tym powiązanych ze zwolnieniem z poniektórych należności lub ich dużym obniżeniem.

Jeżeli chodzi o biznes rosja to jest onznanym przedsięwzięciem. Jakie formy działalności gospodarczej dogodne są w tym państwie a także w jaki sposób jest dozwolone otworzyć w tym miejscu swoją firmę?


Biznes w Rosji – działalność prywatna i spółki

Działalność gospodarcza w Federacji Rosyjskiej jest w stanie być otworzona zarówno w formie organizacji prywatnej, jaka jest odpowiednikiem jednoosobowej jednostki w Polsce, jak również w osobowości spółki.

Modele spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nienakazana liczba wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone powołać też jako:
• prywatny biznesmen (PP)
• przedsiębiorstwo z udziałem kapitału zagranicznego.

Dobór trafnej formy organizacjifirmy – organizacja osobista, z wkładem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od poszczególnych wymogów a także potrzeb przedsiębiorcy w zakresie kierowania własnego biznesu.


Skorzystaj z fachowej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku organizowania działalnośći gospodarczej w innych krajach za granicą, również podczas zakładania swojej firmy w Rosji należałoby skorzystać z pomocy ekspertów. W kwestii „biznes rosja” swoje
usługi oferują przede wszystkim firmy konsultingowe, które posiadają w swojej ofercie posługę rejestracji firmy w tym kraju.

Aby wkroczyć w rosyjski biznes, konieczne jest przejście przez zawiły system nakazów a także płatności, w następstwie tego najlepiej zrobić to z ekspertami w tejdyscyplinie.

Więcej na: biznes rosja


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *