e-Wiza Indie. Gdzie uzyskać elektroniczną wizę?

Jakie formalności należy spełnić, żeby podróżować do Indii?

Indie to dość egzotyczny region świata, w związku z tym udając się w to miejsce, należy mieć orientację w aktualnych kodeksach prawa, gdyż w przeciwnym razie zdoła nas spotkać zdziwienie. Na pewno konieczna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które potrzebuje od obcokrajowców tego typu dokumentu.

Dlaczego w Indiach konieczna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India063.jpg
Powód jest banalny, ponieważ bez niej nie da się wjechać na obszar Indii. Na szczęście wolno starać się o nią drogą online, za sprawą czego formalności są mniej uciążliwe oraz zmniejsza się czas wyczekiwania. Należy wejść na witrynę agencji pośrednictwa wizowego i w tym miejscu wypełnić właściwy wniosek. Jest on dość drobiazgowo zbudowany i mieści dużo pytań związanych z osobą kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przejście przez stos tych wszystkich formalności nastręcza sporo wysiłku. Wniosek agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Czym różni się indyjska wiza turystyczna od e-wizy?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India144.jpg
Głównie wiza turystyczna jest przyznawana na sporo dłuższy czas. Indie pozwalają zagranicznym podróżnikom pozostać na swoim obszarze na czas sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną należy się ubiegać przez ambasadę. Dodatkowo jest ona dużo bardziej kosztowna niż e-wiza. Trzeba na nią oczekiwać co najmniej rok a nawet nie zawsze jesteśmy w stanie ją uzyskać.

W przypadku wizy elektronicznej jest inaczej. Indie nie sprawiają nikomu kłopotów pod warunkiem, że, że informacje z paszportu pokrywają się z zawartymi w formularzu oraz że wcześniej ureguluje się opłaty. Trzeba także pamiętać by w ciągu naszego pobytu na obszarze Indii nie utraciła ważności e-wiza. Indie nadzwyczaj to nadzorują oraz za nierespektowanie tego prawa, grozi deportacja. Nie można także zapominać, że e wizę wolno użyć tylko dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe i drugim raz przy wyjeździe z Indii. Ważną kwestią jest także oznaczenie we wniosku online, jakie miejscowości zamierza się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do otrzymania indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
india visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *