Indie – wycieczki

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, iż podróżowanie stało się ostatnio niesłychanie atrakcyjne. Jest to dlatego, że społeczeństwo jest coraz bogatsze. Z drugiej strony dostęp do transportu podniebnego jest zdecydowanie łatwiejszy oraz niedrogi, w takim razie przekłada się owo na podwyższenie popytu na przemieszczanie się tego typu transportem.

O wiele częściej planujemy jeździć po Europie, dlatego że jest to dla nas naturalnie mniej wymagające. Co więcej cywilizacja europejska nie wyróżnia się, aż w takim stopniu w poszczególnych krajach na naszym kontynencie.

Jadąc do Portugalii, Grecji czy Rumunii, plus minus wiemy czego należy się spodziewać. Lekko inaczej stan rzeczy wygląda w przypadku wyprawy w o wiele bardziej dalekie miejsca. Duża rzesza osób fantazjuje o wyjeździe do Indii i ten kraj jest niesłychanie niejednokrotnie wymieniany jako cel wycieczki.

Powinno się wszak przyznać, że w gruncie rzeczy nie wiemy zbytnio o tym kraju.

Zwyczajnie dopiero wypisując hasło: „Indie ciekawostki” dopatrujemy się wielu rzeczy, o których nie mieliśmy wyobrażenia.

Indyjska kuchnia

Dla polskich obywateli skojarzenia z tym krajem, to zwłaszcza coraz słynniejsze ostatnio indyjskie restauracje.

Takie miejsca z reguły prowadzone są przez naturalnych Hindusów i podają prawdziwe potrawy z tego typu rejonu. Szukając tego typu pozycji w naszym państwie, warto rozglądać się za miejscami, które posiadają prawdziwy piec tandoor, w którym preparowana jest część posiłków.

Powinno się wiedzieć, że nie każde restauracje korzystają z tego wyposażenia, co sprzeczne jest z rzeczywistą kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla Polaków Indie to dodatkowo bollywoodzkie produkcje, które jednakże w naszym kraju nie wyróżniają się szeroką popularnością. Jednakże wyjeżdżając do kraju leżącego na Półwyspie Indyjskim powinno się wiedzieć parę fundamentalnych spraw odnośnie powyższego miejsca. Jeżeli chodzi o Indie, czas mają zupełnie odrębny niż europejskie kraje. Tak więc należy dołożyć 4.5h godziny do polskiego czasu. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej niż my oraz kładą się spać także wcześniej. Pożądane byłoby przyswoić sobie dane w kwestiach pieniężnych. O ile chodzi o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Czytaj również:

visa for india

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *