Podróżujesz do Wietnamu? Pamiętaj o e-wizie

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest łączony zwłaszcza z walką z udziałem Amerykanów, która ponadto skończyła się dla nich kompromitującą przegraną.

Współcześnie wprawdzie jest on modnym krajoznawczo miejscem. Pozwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem skromne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam około 7,5 mln osób.

Łatwo tutaj znaleźć nocleg w dobrej cenie, i mnóstwo atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się w centrum. Planując wyjazd do metropolii Wietnamu należy rozłożyć zwiedzanie na kilka dni bądź zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, a następnie wyruszyć w wycieczkę w inne atrakcyjne turystycznie miejscowości tego typu jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Każde te miasta są odpowiednio przedstawione w Internecie, toteż zaplanowanie wycieczki nie powinno zrobić problemu.

Kiedy najkorzystniej wybrać się na wycieczkę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda może być całkiem przyjazna szczególnie jesienią a także wiosną. Zimą, choć nie jest bardzo chłodno (nie licząc rejonów górskich), to zachodzą okazałe opady. Latem z kolei trzeba usposobić się na upały blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgoć powietrza w okresie letnim sięga nawet 90 procent. Ponieważ pogoda jest inna na północy i na południu państwa, najlepiej zaplanować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Należałoby zaopatrzyć się w nie przed wylotem, dlatego że transakcje kartą mogą być powikłane. Również za znane usługi tego rodzaju jak Uber, będzie trzeba pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, podczas gdy zdobędziemy pieniądze o znacznych nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi możemy znaleźć w cenie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miastach. Jeśli nie pozwolimy się oszukać, zdołamy spodziewać się pełnej wrażeń wycieczki przy niskim wydatku. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi kłopotu dla Europejczyków.

Jeżeli zatem poszukujesz niezapomnianych przygód udaj się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
vietnam e visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *