Podstawowe wyposażenie pralni

Pralnie chemiczna i wodna – różnice i również ich wyposażenie

Choć dzisiaj w prawie każdym domu znajduje się pralka to nieraz ubiór taki jak na przykład płaszcze, marynarki, suknie balowe, wymagają innego prania niż zwykłe, ponieważ na przykład skład a także wymagana temperatura jest inna. Z pomocą nadchodzą pralnie, które świadczą całościową usługę w obszarze nie tylko czyszczenia ubrań, ale również wyprasowania i przygotowania do użytkowania.

Rodzaje pralni

Wśród pralni rozróżniamy pralnie wodne oraz pralnie chemiczne. W pralni wodnej jak sama nazwa wskazuje używana jest spora porcję wody razem z pewnym dla tkanin specyfikiem piorącym. Po tak zwanym praniu głównym odzież jest odsączana z nadmiaru wody a potem suszona a także prasowana. Pralnia wodna jest tytułowana pralnią przemysłową na zapotrzebowanie na przykład hoteli lub szpitali. Z pralni chemicznej najczęściej korzystają klienci indywidualni. Jest to sposób prania na sucho bez użycia wody. Taki rodzaj czyszczenia używa się dla bardzo wrażliwych tkanin czułych na deformację czy wyblaknięcia. Czyszczenie odbywa się w szczelnym zamknięciu, natomiast po zalaniu rozpuszczalnikiem organicznym zmywane są z niego wszelkie pobrudzenia.

Pralnia wyposażenie

Ze względu na tak różne metody prania każda z pralni będzie potrzebowała innego zaopatrzenia. W pralni chemicznej kluczowy jest agregat chemiczny, czyli szczelnie zamknięty pojemnik, który umożliwia czyszczenie na sucho. Zaopatrzenie pralni wodnej, ze względu na użycie wody może wydawać się bardziej trudne. Najważniejszym szczegółem wyposażenia tego rodzaju pralni jest pralnica, jakiej funkcjonowanie jest nader zbliżone do działania pralek automatycznych. Rożni się wydajnością, pojemnością, liczbą programów oraz zdecydowanie wyższą jakością. W zagospodarowaniu pralni wodnej muszą odnaleźć się także wirówki z stosowną formą filtrów do odprowadzania wody, a także suszarka. Wszelka pralnia powinna posiadać także stoły pralnicze, które wyposażone są w regulacje temperatury, a także specjalne manekiny. Nie można również zapomnieć o koniecznych akcesoriach tego rodzaju jak: stojaki, wózki, regały, zbiorniki a także pokrowce.

Szersza oferta tutaj: wyposażenie pralni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *