Pralnia: wyposażenie z niskim zużyciem energii

Maszyny pralnicze

Dzięki mechanicznym pralkom pracującym pod kontrolą układów scalonych czyszczenie ubrań stało się łatwe i szybkie.

Historia pralki

Pralka to urządzenie automatyczne, którego początkowe modele napędzane elektrycznie opracowano i skonstruowano pod koniec dziewiętnastego wieku. Design tych urządzeń bardzo różnił się od obecnego wyglądu, a do ich wytworzenia używano głównie lakierowanego drewna.
Z biegiem lat zmodernizowano każde fragmenty konstrukcyjne pralek, nadając im coraz to nowszy kształt, aż wyprodukowano prototyp pralki półautomatycznej, która automatycznie podgrzewała wodę i dodatkowo podtrzymywała jej temperaturę.
W późniejszym czasie, za sprawą rozwoju prac nad lepszymi rozwiązaniami technologicznymi, powstała znana wszystkim pralka automatyczna, posiadająca zaprogramowane czynności, spełniane przez urządzenie we wskazanym czasie. Współczesne pralki nie tylko piorą ubrania, lecz także ją wybielają, nadają im przyjemny dotyk za pomocą płynu zmiękczającego a nawet podsuszają, dzięki nadzwyczaj szybkim obrotom wbudowanej wirówki.

Maszyny pralniczeZwykłe pralki automatyczne znajdują się w prawie wszytskich domach. Za ich pomocą można wyczyścić oraz odnowić ubiór, wygotować pościel i ubranka niemowlęce, rozjaśnić poszarzałe – niegdyś białe tkaniny, delikatnie odwirować pranie i dokonać inne pomocne działania.
Modele pralek domowych są niewielkie, z kolei pralki przemysłowe, stworzone do eksploatacji trwałej oraz na dużą skalę, to zupełnie inne urządzenia.

Maszyny pralnicze fabrykowane są na ogół dla wielkich podmiotów przydatności publicznej, takich jak hotele, restauracje, szpitale, uzdrowiska, sanatoria i tym podobne. W każdym z owych obiektów jeden wsad pościeli, obrusów czy też innych tego typu tkanin kalkulowany jest w nadzwyczaj dużych ilościach, więc do jego wyprania używanych jest jednocześnie kilka maszyn pralniczych, jakie zaprogramowane na odpowiednią temperaturę a także sposób prania wykonują swoją pracę w określonym czasie.

Wyposażenie każdej pralni formuje się w zależności odprowadzonej działalności poszczególnego podmiotu. Najbardziej rozbudowaną pralnię powinien mieć lecznica – pranie, gotowanie i gorące prasowanie czystej bielizny pościelowej, ręczników oraz odzieży roboczej personelu szpitalnego powinno być ściśle przestrzegane ze względu na samą działalność obiektu.
Podobnie ma się sytuacja z pralniami hotelowymi – zaopatrzenie pralni hotelowej powinno zawierać pralnice przemysłowe, prasowalnice, i również pralki przystosowane do prania systematycznego z funkcją gotowania ręczników użytych w strefie SPA. Zaopatrzenia te także muszą działać na wysokim pułapie.W wyposażeniu każdej pralni muszą się znajdować także elektryczne suszarki bębnowe, ponieważ włożone do tego sprzętu wilgotne pranie zostanie dużo szybciej wysuszone niż w warunkach standardowych, to znaczy rozwieszone w suszarni.

Profesjonalne wyposażenie pralni: wyposażenie pralni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *