Retro piekarnik – element dekoracyjny Twojej kuchni

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w niedawnym czasie też w aranżacji wnętrz. Wystrój w takim stylu nawiązuje najczęściej do lat 50 oraz 60, ale nawet do dużo wcześniejszych okresów. Polega on nastworzeniu klimatu sprzed lat, dziękipomysłowemu powiązaniu starych inspiracji z nowoczesną estetyką. Można rzec, iż jest to typowy powrót do wzornictwa z tamtych czasów, aczkolwiek w nieco odnowionym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe a niektórym osobom nigdy się nie znudzą. W tego typu eleganckich aranżacjach kuchni podziw pobudzają staroświeckie postaci mebli z klasycznymi przodami, rzeźbionymi szufladami czy stołami na mobilnych nogach. Żeby sprzęty kuchenne pasowały do stylu retro, należałoby dobrać również dobry piec kuchenny i retro piekarnik. Na szczęście w sklepach z wyposażeniem kuchni są osiągalne także rozmaite piekarniki retro, jak i kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, wybór jest duży. Dostępne są zarówno kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie cieszą się stale największą modą. Wiążą w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych oraz elektrycznych. Zakupując je do swojej kuchni wyposażonej w stylu retro, trzeba zakupić także gustowny piec bądź piekarnik.
Dawny image zapewni odpowiednio wykonany przedni front, staroświeckie pokrętła i dodatkowo płyta gazowa retro. Tego rodzaju oryginalny piekarnik bądź piec w współczesnych czasach przyciągnie każdy rzut oka i dodatkowo zaciekawi niejednego, swoim wyglądem przypomni faktycznie przeszłe czasy. Co bezspornie nie oznacza, iż urządzenia tego typu są mało nowoczesne. Cała bowiem elektronika oraz technologia skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piekarnik, w zależności od rodzaju, zaopatrzony jest w przeróżne funkcje, tego typu jak: wiatrak, grzałka górna i dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, czy też termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z frontu wyglądają na dosyć staroświeckie, wyposażone są w współczesne rozwiązania techniczne, w tym np. parę funkcji pieczenia, a także rolę prostego mycia.

Oferta produktów w stylu retro: piekarniki retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *