Wakacje na Sri Lance

Urlop na Sri Lance

W organizacji dalekich wycieczek w obecnym świecie nadzwyczajnie ciężko dać sobie radę nie mając połączenia z siecią. W sytuacji kiedy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, pierwsze z powiadomień w temacie tego państwa, które wyświetlą się w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Ze względu na położenie na Świecie, o sprzyjającą aurę nie należy się w tym miejscu niepokoić przez cały rok. W tym momencie, czyli w połowie miesiąca grudzień temperatury znajdują się w granicach 30 stopni Celsjusza w dzienną porę i ponad 20 w czasie nocy. Wypad na święta na Sri Lankę może okazać się więc przyjemnie spędzonym czasem z dala od grudniowej słoty, która z zasady jest wtenczas w Polsce. Przede wszystkim, że okres od grudnia do kwietnia to perfekcyjny moment, aby cieszyć się pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym czasie znowuż pożądane byłoby odwołać się do warunków atmosferycznych. Teraz, gdy w Polsce rozgrzewamy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Na rzecz niezorientowanych… cały czas mamy deszcz, co poniekąd nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i rozkoszowania się unikalnymi okolicznościami przyrody, jakich na Sri Lance mrowie. Gdy chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy meteorologiczne, trochę z trudem o deszcz. A tymczasem zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze słonecznych uroków.

Planując podróż na Sri Lankę priorytetowo należy pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Początkowy lotniskowy: podczas gdy już dotrzemy na miejsce, za 40 amerykańskich dolarów jest możliwe nabyć poświadczenie dające nam prawo do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Drugi internetowy: staramy sie wyszukać w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie online opłacamy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

Jeśli postanawiacie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, przez 48 godzin zdołacie spędzać czas na jej terytorium bez wymogu posiadania wizy.

Gdy chodzi o stronę finansową tego rodzaju eskapady, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie że zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł obie strony. Z kolei ceny na miejscu, dla nas rodaków, powinny brzmieć dosyć przyjemnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Poręczam, że na pożywieniu także majątku nie stracicie.

Tak więc, tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Sprawdź również:

Sri lanka e visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *